Girne, Kuzey Kıbrıs
Yoganın İyileştirici Gücünü Keşfedin!

Yoganın İyileştirici Gücünü Keşfedin!

Huzur, mutluluk ve sağlık dolu bir hayat sürmenin ve yaşama dair formüller elde etmenin püf noktalarından biri de yoga.

Kendimizle bağlantımızı güçlendirmek, yaşam enerjimizi yükselterek sağlıklı düşünebilmek, içinde bulunduğumuz her anı ve aldığımız her nefesi gerçekten hissetmek için, yogayı bir şekilde günlük yaşamımıza dahil etmeye çalışıyoruz. 

Hepimizin aslında gevşemeye, rahatlamaya ve kendini dinlemeye ihtiyacı var.

İşte tam bu noktada size dünyanın dört bir yanında kutlanan özel bir günden ve yoga bilimin hayat kalitemizi nasıl değiştireceğinden bahsetmek istiyoruz.

Birleşmiş Milletler tarafından 2014 yılında Dünya Yoga Günü olarak kabul edilen 21 Haziran, her yıl özel bir tema ile duyurulur. Bu yıl ‘İyilik için Yoga’ (Yoga for Well-being) olarak belirlendi. ‘İyilik için Yoga’ temasının anlamı, Yoga uygulamasının her insanın beden, zihin ve ruhunun bütünsel sağlığını korumaya ve geliştirmeye nasıl yardımcı olabileceğine dair farkındalığı arttırmaktır.

Neden Yoga?

Bin yıllar öncesinde ortaya çıkmış, çok eski bir gelenek olan yoga pratiği ardında derin bir felsefe barındıran kadim bir bilim dalıdır. 

İnsan teknolojisinden en doğru şekilde faydalanmamızı sağlayan bu bilim, anda kalarak temiz bir zihinle sağlıklı kararlar alabilmek, çevremizde gelişen olaylar karşısında anlayışlı ve soğukkanlı olabilmek, sevgi ve merhamet dolu bir hayat sürmek adına kendimizin en iyi halini keşfetmek için zihnimizi ve bedenimizi eğitir, yaşama dair daha pozitif bir bakış açısı sunar.

Aynı anda birçok farklı işe yetişmeye çalıştığımız bu “modern” dünyada hepimizin kendini dinlemeye, gevşemeye ihtiyacı olduğu kadar daha sağlıklı, mutlu, verimli ve yaratıcı olmaya da ihtiyacı var.

Yoganın bize sunduğu nefes, beden, akıl, ruh ve kalp arasındaki kusursuz denge ile hayatı daha açık bir kalple kucaklayıp sağlıklı bir yaşam sürmek mümkün.

Henüz yogayı yaşamınızın bir parçası haline getirmediyseniz bugün kendiniz için bir adım atmanın; bedeniniz, zihniniz ve ruhunuzla iletişime geçmenin tam zamanı!

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *