Girne, Kuzey Kıbrıs
Yarıyıl Tatilinde Çocuklarınız İçin Çevrimiçi Kültür, Sanat ve Eğlence!

Yarıyıl Tatilinde Çocuklarınız İçin Çevrimiçi Kültür, Sanat ve Eğlence!

Yoğun tempolu ve dinamik geçen birinci dönemden sonra çocuklar için yarıyıl tatili zamanı geldi çattı. Bu sömestrda çocuklarınızın tatilini çok daha verimli bir hale getirmeniz mümkün.

Biraz moral, bol bol kültür ve fazlasıyla etkinlik depolayarak capcanlı bir ikinci sezona girecek tüm çocuklar için çevrimiçi katılabilecekleri birbirinden eğitici ve eğlendirici farklı etkinlik alternatiflerini listemizde derledik. Çevrimiçi etkinlikler, atölye ve geziler tam da miniklerin seveceği gibi. Bu birbirinden eğitici ve keyifli etkinlikler sayesinde siz de çocuğunuzu İki hafta sürecek sömestr tatilinde sanat, kültür, eğlence ve bilgi ile besleyebilirsiniz.
2022 yarıyıl tatil planı yapmadan önce çevrimiçi etkinlik listemize bir göz atın!

İstanbul Modern – Çevrimiçi Yarıyıl Sanat Okulu

İstanbul Modern, yarıyıl tatilinde çocuklara sanat dolu bir program sunuyor. Çocuklar bu programa çevrimiçi katılarak müze uzmanları ile buluşup evlerinde sanat çalışmaları gerçekleştiriyor.

Atölye çalışmaları, İstanbul Modern’in koleksiyon sergisi “Şimdinin Peşinde” ve “Selma Gürbüz: Dünya Diye Bir Yer”, “Şakir Eczacıbaşı: Seçilmiş Anlar” süreli sergilerinin sanal tur gösterimiyle başlıyor. Çocuklar bu gösterimde, sanat yapıtlarını müze uzmanlarıyla birlikte çözümlüyor. Ardından çevrimiçi atölyede, müze uzmanının canlı olarak paylaşacağı sanat etkinliğini izlerken kendi sanat çalışmalarını yaratıyorlar. Sanat çalışmalarında her evde kolaylıkla bulunabilen malzemeler kullanılıyor.

Tarih: 24 Ocak Pazartesi – 4 Şubat Cuma

Yer: İstanbul Modern (Çevrimiçi)

Detaylı bilgi: egitim@istanbulmodern.org ya da istanbulmodern.org

SSM – Kış Okulu

Sakıp Sabancı Müzesi bu sömestr için yine birbirinden farklı atölyelere yer veriyor. Kış okulu hem çevrimiçi hem de Sera Atölye’de düzenlenecek etkinliklerle 5-14 yaş arası çocuklara farklı disiplinler ve öğretileri sunuyor. Güncel ve kalıcı sergilerden esinlenerek kurgulanan atölyelerin yanı sıra çocukların yaratıcılıklarını geliştirecek atölyeler de programda yerini alıyor.

Tarih: 25 Ocak Salı – 4 Şubat Cuma

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi (Çevrimiçi ve Sera Atölye)

Bilet: sakipsabancimuzesi.org

Pera Müzesi – Yarıyıl Tatili Atölyeleri

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Bizans sergilerinden ilhamla 7-12 yaş gruplarına uygun yarıyıl tatili atölyeleri sunuyor. Rehber eşliğinde yapılan üç boyutlu çevrimiçi sergi turunun ardından sergiye yönelik atölyelere katılan çocuklar farklı malzemelerle yaratıcılıklarını ortaya koyacak. Yarıyıl Tatili Atölyeleri 25 Ocak – 5 Şubat tarihleri arasında Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

İstanbul’dan Bizans’a ve “İstanbul’da Bu Ne Bizantinizm!” sergilerinden ilhamla hazırlanan programda çocuklar, yaratıcı okuma ve yazma çalışmaları, kâğıttan kent tasviri, fantastik karakter yaratımı, kostüm tasarımı, pop-up maket ve mozaik gibi farklı teknikleri keşfedecek.

Çevrimiçi Sergi Turu ve Atölye Programı hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Tarih: 25 Ocak Salı – 4 Ocak Cuma

Yer: Pera Müzesi (Çevrimiçi)

Detaylı Bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Bilet: www.biletix.com

İKSV – Alt Kat Yarıyıl Tatili Çevrimiçi Etkinlik Programı

İKSV Alt Kat tarafından Paribu’nun desteğiyle gerçekleştirilecek yarıyıl tatili programında, sanatın farklı alanlarından beslenen 5 yeni çevrimiçi içerikle toplam 10 atölye yer alıyor. Maske yapım, müzik, mimari, haritalama ve gazete kültürüne odaklanan çevrimiçi atölye programı, uzmanlar eşliğinde, çocukların yarıyıl tatilinde kültür ve sanatla buluşmasına imkân sağlayacak.

Ücretsiz olarak düzenlenen İKSV – Alt Kat Yarıyıl Tatili Çevrimiçi Etkinlik Programına katılım için rezervasyon gerekiyor.

Tarih: 24 Ocak Pazartesi – 4 Şubat Cuma

Yer: IKSV Alt Kat (Çevrimiçi)

Rezervasyon: rezervasyon.iksv.org/altkat

Kaynak:

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *