Girne, Kuzey Kıbrıs
Aynaların Büyülü Dünyası; yaşam alanlarınıza ışıltı katın!

Aynaların Büyülü Dünyası; yaşam alanlarınıza ışıltı katın!

Feng Shui’ye göre aynaların bulunduğu ortama iyi enerji, para ve bereket getirdiğini biliyor muydunuz?

Evlerde sadece ihtiyaca yönelik olarak değil aynı zamanda mekana genişlik kazandırmak ve şık bir hava katmak için de kullanılan aynalar, dekorasyonun vazgeçilmez parçaları haline geldi. Banyo, yatak odası ve antrelerin yanı sıra, artık yemek odasından bahçeye kadar her alanda kullanılmaktadır.

Evin her köşesinde farklı bir tarz yaratabileceğiniz bu şık ve zarif dekoratif parçaların kullanım alanlarına göz atmaya ne dersiniz?

Antrede

Genellikle ışık almayan antre ve hollerde kullanılan aynalar, kapının açılmasıyla birlikte içeri giren ışığı yansıtıp ortamı aydınlatır ve ferah bir atmosfer oluştururlar.

Aynaların bu özelliğinden evinizin antresinde yararlanabilirsiniz. Evinizin bu bölümü için boy aynaları ideal olacaktır. Böylece hem evden çıkmadan önce kendinize bakabilirsiniz hem de evinizin girişini daha ferah hale getirmiş olursunuz. Aynı zamanda antrenin bir duvarında ayna kapaklı bir dolap sistemi kullanmanız alana hem derinlik katar hem de depolama ihtiyacınızı karşılar. 

Işık kaynağı karşısına yerleştirilmiş büyük boy bir dresuar üstü ayna, ışığı yansıtarak alana aydınlık bir görünüm sağlar.

Salonda

Işığın çok önemli olduğu ortak yaşam alanları salonlar için hem dekoratif hem de fonksiyonel anlamda vazgeçilmez parçalar olan aynalar, salon duvarlarını şık bir şekilde dekore etmek adına en ideal aksesuarlardır.

Aynaların doğru şekilde kullanımı ortamı daha aydınlık ve ferah gösterebilir.

Ortama derinlik katmak için konsol üzerine ve kanepelerin arkasına asılan yatay formdaki büyük aynalardan tercih edebilirsiniz. Ya da boşta kalan duvarlar için farklı boyutlarda daha küçük ve şık çerçeveli aynalardan oluşan bir duvar dekoru tasarlayabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta aynalarınız için çerçeve seçerken mobilyalarınızla uyumlu olan rengi belirlemektir.

Salon dekorasyonunda sıklıkla karşımıza çıkan ayna sehpalar ahşap ve camdan sıkılanlar için ideal bir tercihtir.

Ayrıca ayna sehpalar, üzerine yerleştirilen aksesuarları yansıtarak ortamda ışıltılı bir atmosfer yaratır. 

Yemek alanında

Kullanıldığı yerin havasını anında değiştiren aynalar, yemek alanlarına derinlik ve estetik katan en önemli aksesuarlardan biridir.

Feng Shui öğretisine göre, ayna enerjiyi kat kat artırabilen bir semboldür. Bu nedenle yemek masasına bakacak şekilde asılan aynaların eve bolluk ve bereket getirdiğine inanılır.

Tarzınıza uygun şekilde seçeceğiniz geniş bir ayna modeli ile yemek alanınızı daha zarif, şık ve ferah gösterebilirsiniz.

Yatak odasında

Aynasız yatak odası tabii ki olmaz fakat ayna kullanımı için seçilecek yer ve kullanılacak ayna modeli büyük önem taşır.

Özellikle büyük bir boy aynası yatak odasında çok işe yarar. Duvarda yeriniz yoksa ayaklı boy aynalarından tercih edebilir ya da ayaklı bir ayna için yeterli alan mevcut değilse dolap kapaklarında ayna kullanabilirsiniz.

Banyoda

Aynalar banyoların vazgeçilmez aksesuarlarıdır. İşlevselliğin yanı sıra banyonuzun görünümünü ve havasını da değiştirir. Banyo dekorasyonunun en göze çarpan parçası olan aynalar, mekana uygun model seçimi ile daha dinamik bir atmosfer oluşturmanızı sağlar.

Banyonuz küçükse büyük bir ayna kullanarak ferah ve geniş bir görünüm kazandırabilirsiniz. Banyolar genelde az ışık alan mekanlar olduğu için büyük aynalar işe yarayacaktır. Aynı zamanda banyonuzdaki aynanızı alttan aydınlatarak daha farklı bir hava katabilir ve daha ışıklı bir ortam oluşturabilirsiniz.

Aynalar Nasıl Temizlenmeli?

Modern, minimal, klasik, rustik ya da vintage…

Dekorasyonunuzun tarzı ne olursa olsun ortama derinlik ve ferahlık katan aynalara evinizde daha çok yer açarak yaşam alanlarınıza ışıltı katabilir, güzel bir görüntüyü içeri davet etmek ve kayıp alanları kazanmak için de aynalardan yararlanabilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *