TR | EN

Kıbrıs İnşaat Projeleri | Özyalçın Construction

HABERLER

Oğuz Özyalçın, satranç turnuvasında anıldı

By / Haber, Uncategorized / Comments Off on Oğuz Özyalçın, satranç turnuvasında anıldı

Satranç Eğitim Merkezi’nin düzenlediği 2014 Girne Satranç Turnuvası 8.Tur maçları, merhum Oğuz özyalçın anısına oynandı. Turnuva maçları oynanmadan önce yapılan konuşmalar ile Oğuz Özyalçın gençlere anlatıldı.

Satranç Eğitim Merkezi’nin düzenlediği satranç Turnuvası’na katılan birçok kişi, Oğuz Özyalçın’ı yapılan kısa konuşmalarla tanıma fırsatı buldu. Oğuz özyalçın’ın özgeçmişinin okunduğu açılış konuşmalarında, onun hayat verdiği proje ve çalışmalarından söz edildi. 2013 yılında hayata gözlerini yuman Oğuz Özyalçın, geride kalan anıları ile yaşatılıyor.

Açılış konuşmalarında Oğuz Özyalçın’ın hem ülke ekonomisine hem de sosyal yaşama yaptığı katkılar, bağış ve desteklerden söz ettiler.

Anma töreninde “Bu heyecan turnuvamızın sona yaklaşmasından kaynaklı değil, hepimiz için çok değerli Oğuz Özyalçın’ı andığımız, onun adına düzenlediğimiz için bu büyük heyecanımız vardır. Ülke ekonomisine çok büyük katkılar koymuş, sosyal yaşama çok büyük destekler sağlamış biri olan Oğuz Özyalçın’ı burada bir yanımız üzgün ama onur ve gururla anıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Oğuz Özyalçın’ın yakın arkadaşları Kombos Otomotiv direktörü Serhan Kombos ve Tenis Federasyonu Başkanı Saffet Barutçu da yaptıkları konuşmalarda, böyle bir etkinlikte yer almaktan, Özyalçın ile olan arkadaşlıklarından büyük onur duyduklarını belirttiler ve satranç oyununun faydalarına değindiler.

Turnuvaya katılan HALKIN SESİ Gazetesi Direktörü Mehmet Küçük de söz aldı. Konuşmasında Özyalçın’ı kısaca anlatan Küçük şu ifadelere yer verdi: “İnsanlar var, 80 yıl yaşayıp hiçbir iz bırakmadan giderler ama bazı insanlar da vardır ki, Oğuz kardeşim gibi, 46 yıl gibi çok çok kısa sürede çok büyük izler bırakır. Oğuz bizim aramızda, kalbimizde, bu günlerle de bizimle yaşamaya devam edecek. Onun hatıralarını yaşatmaya çalışacağız”

Turnuva öncesinde turnuvaya katılanlara ve destek verenlere anı plaketi verildi.

Close
WhatsApp chat