Özyalçın Construction

Ozyalcin Construction Team

Özyalçın Mühendislik ve Mimarlık Bürosu, 1991 yılında Oğuz Özyalçın tarafından Girne’de kuruldu. 1993 yılında ise inşaat alanında faaliyet göstermeye başladı ve o tarihten itibaren yoluna Özyalçın Construction olarak devam etti. Sağladığı güvenle ve attığı emin adımlarla büyüyen Özyalçın Construction, kısa sürede Kuzey Kıbrıs’ın en iyi inşaat şirketlerinden biri olarak anılmaya başladı.

Şirketin kurucusu Oğuz Özyalçın’ın 2012 yılında vefat etmesi sonrası, şirketin yönetimini kızları Yağmur ve Yaprak Özyalçın devralmıştır. İkinci kuşak, Özyalçın Construction’ı büyütmeye ve Girne’ye değer katmaya devam etmektedir.

Girne’de inşası tamamlanmış en büyük 25 sitenin yaratıcısı olan Özyalçın Construction, aynı zamanda yılda 350 konut bitirme kapasitesine ulaşmıştır. Tecrübeli ve güvenilir ekibiyle de Kuzey Kıbrıs’ın en büyük inşaat şirketlerinden biri olarak Girne’de faaliyetlerini sürdürmektedir.

KALİTE STANDARTLARIMIZ

belgelerÖzyalçın Construction için kalite, güven, güvenlik her zaman için vazgeçilmez ve sürekli geliştirilmesi gereken değerler olmuştur. Bu doğrultuda sürekli kendini yenileyen ve sürekli olarak bağımsız denetim kurumlarınca denetleten Özyalçın Construction:

KKTC Müteahhitler Birliğine kayıtlı az sayıda birinci sınıf iş yapma belgesine sahip inşaat şirketinden biridir.

Özyalçın Construction dünyaca kabul edilen kalite standartları olan BS EN ISO 9001-2000 belgesine sahip KKTC’nin sayılı firmalarındandır.

Özyalçın Construction Nisan 2014’te yapılan denetimler sonucunda BS OHSAS 18001:2007 iş sağlığı güvenliği standardı belgesine uygun görülmüştür. Özyalçın Construction şantiyeleri NQA tarafından iş sağlığı ve güvenliği hususlarında düzenli olarak kontrol edilmektedir.

Vizyonumuz

Fark yaratmak ve prestijli projelere imza atmak.

Misyonumuz

Kalitesi ve güvenilirliğiyle bulunduğu coğrafyada fark yaratan, ülke ekonomisine ve topluma katkı sağlamayı ilke edinen, genç ve dinamik kadrosuyla yarattığı sinerjiyi yenilikçi değişimlere taşıyan, paydaşlarının varlığından aldığı güçle sürekli daha iyiyi hedefleyen, uluslararası marka bilinirliğini hedefleyen bir grup olmak.

Değerlerimiz 

 • Amatör ruhla profesyonel çalışmak

 • Mutlu müşteriler yaratmak

 • Samimiyet ve güler yüz

 • Değişim ve gelişim

 • Yenilikçilik ve yaratıcılık

 • Etik değerlere önem vermek

 • Çevreci yaklaşım

 • Toplumsal projelere katkı

 • Birlik ve beraberlik ruhu

 

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKASI
ISO 45001:2018

Özyalçın İnşaat Ltd. faaliyetlerini gerçekleştirirken; çevreyi korumaya, çalışanlarının güvenliğini ve sağlığını ön planda tutarak çalışmaya ve toplumsal değerlere saygılı olmaya büyük önem verir. Çalışma yaşamı içerisinde bulanan tüm çalışanlar, ziyaretçi ve taşeronlar için güvenli ve sağlıklı bir ortam sunmayı ancak İSG politikasını benimseyerek ve sürekli geliştirerek sağlar. Bu amaçla Özyalçın Construction, aşağıda belirtilen hususları yerine getirmeyi taahhüt eder;

 • İş Sağlığı ve Güvenliğine (İSG) ilişkin kanun, yönetmelik ve standartlara uymak,

 • İş kazaları ve çalışanların sağlıklarının bozulmasının önlenmesi için güvenli ve sağlıklı çalışma koşullarının sağlanmasını teminen kurumsal bağlam ve amaçlarımızla ilişkili İş Süreçleri sırasında tehlike analizi yapmak, oluşabilecek risklerin şiddetini azaltarak fırsatları ortaya çıkaracak bir çalışma ortamını güvenli kılmak, proaktif olmak ve çalışanların, işletmenin ve üretimin güvenlik ve sağlığını gözetmek,

 • Yeni yatırım projelerinde, çevre ve çalışma güvenliği faktörlerini göz önünde bulundurmak, çalışma hayatı ile ilgili olarak çalışanlar ve çalışan temsilcilerinin danışma ve katılımı için onlara imkân vermek ve teşvik etmek,

 • Yürütmekte olduğu İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi’nin amaç/hedeflerini sürekli ve düzenli olarak gözden geçirerek denetlemek, sürekli geliştirmek,

 • Enerji ve doğal kaynakları verimli kullanmak,

 • Çalışanların ve tedarikçilerin çevresel duyarlılıklarını geliştirmek, onları güvenli çalışma konusunda bilinçlendirmek.